5 TIPŮ JAK VYUŽÍT IPAD JAKO NÁSTROJ UČITELE

Naučte se, jak využít dotykové zařízení ve své práci. Objevte jeho výhody, ulehčete si přípravu na vyučování a získejte více času pro sebe.

Co se v ebooku dozvíte?

  • jak nastavit iPad jako osobní nástroj
  • jak využít iPad, když máte pouze jeden ve třídě
  • které aplikace jsou pro práci učitele nezbytné
  • co je to cloud a k čemu ho potřebujete
  • ukázky využití iPadu ve vyučovacích hodinách

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Co o eBooku říkají

eBook jsem si se zájmem přečetla. Jsem zastánce nových technologií (dnes už ani ne zcela nových), ale zároveň mám ráda papír, kartičky apod. Uvědomuji, že se díky Ipadu dají obě cesty skloubit dohromady. S iPadem neustále začínám, jsem věčný začátečník. Díky eBooku jsem získala návod, jak se přesunout z pozice začátečník do fáze mírně pokročilý. Určitě využiji kapitoly o emailu a fotografování. Stejně jako autorka jsem zahlcena množstvím zpráv a proto se pokusím vyzkoušet nabízené řešení. Fotografie díky Ipadu pořizujeme velmi rychle, využíváme je ve vyučování nebo ke zdokumentování práce dětí, ale nenapadlo mě, že by to mohl být také základ učitelského portfolia. Skvělé je i to, že nápady v eBooku jsou přenosné i pro jiné operační systémy.

Blanka Drozdkováředitelka ZŠ, učitelka na 1. stupni

Kniha přehledně a srozumitelně popisuje základní postupy jak úplným začátečníkům, kteří mohou mít jisté obavy z nové techniky, tak pokročilým, jenž hledají další inspiraci pro svou práci. Autorka se věnuje nejen využití iPadu pro osobní účely (email, kalendář, připomínky), ale uvádí zde konkrétní příklady využití iPadu ve výuce, část je věnována i prezentaci s iPadem, zálohování souborů či jejich sdílení. Oceňuji, že kniha obsahuje velké množství praktických informací, konkrétních návodů a užitečných rad. Kladně hodnotím i fakt, že zde nechybí odkazy a popis některých vybraných aplikací, které autorka aktivně ve svých hodinách využívá. Množství informací by snad mohlo některé "nezasvěcené" odradit. Nejde však o to, přečíst knihu najednou a odložit! Měla by se stát knihou, ke které se budeme vracet, knihou, s jejíž pomocí postupně objevíme nové možnosti a začneme svůj iPad aktivně využívat jak v profesním, tak osobním životě.

Stanislava Krpcovázástupkyně ředitelky na ZŠ, učitelka chemie

Oceňuji a obdivuji, jak jednoduše jsou v eBooku vyjádřeny základy pro práci na iPadu. Pro začátečníky je to skvělé. Co bych za to dala, mít to před čtyřmi lety. To by bylo ušetřeno času. Přesto, že já nejsem žádný začátečník, mě zaujaly tipy pro emaily a ukládání fotek. Z mého hlediska je to úžasný systém, který jsem si hned vyzkoušela. Věřím, že tato práce má smysl a ušetří čas lidem, ať už pracují ve školství nebo v jiném oboru.

Iveta Pasterňákovávychovatelka na ZŠ, metodik ICT

Motivace, jednoduchost, nadšení, změna konceptu výuky, kreativita. To jsou slova, která mě napadají při čtení e-knihy včetně bonusů. Práce s dotykovým zařízením nemusí být žádná otrocká dřina, když získáte tu správnou nápovědu od nadšence, kterým Lenka Skýbová určitě je.

Bohuslav Hora zástupce ředitele na ZŠ, učitel dějepisu

Tipy z eBooku lze využít i pro dotyková zařízení napříč operačními systémy